Turzovský vrabčiak našiel svojich víťazov

V sobotu 5. mája prišli do Turzovky nádejní hudobníci z celého Slovenska. Už po 7. krát tu prebiehala súťažná prehliadka amatérskych folk, country a trampských skupín - Turzovský vrabčiak. Ide o postupovú súťaž na viaceré české hudobné festivaly napr. na Moravského vrabca či Portu. Organizátori pripravili novinku. Po prvý raz sa toto podujatie konalo vonku pred Domom kultúry. Krásne slnečné počasie a príjemná hudba vylákali do ulíc veľa domácich obyvateľov ale aj návštevníkov mesta.

Svoje umenie prišla predviesť osmička účinkujúcich. Odborná porota ( Ľubo Wágner - moderátor a hudobný publicista, Ota Maňák - hudobník, líder skupíny Sluníčko, Zdeněk Stárek - organizátor festivalu Porta a Jozef Mlok Grim - moderátor, organizátor festivalov v ČR ) mala ťažkú úlohu vybrať tých najlepších. Nás môže tešiť že medzi ocenenými nechýba ani zástupca z Turzovky. Členom žilinskej skupiny OSUDY, ktorá získala tretie miesto, je aj turzovan Martin Szotkovski. Kapela mala u nás svoju premiéru a hneď zaujala svojimi vlastnými skladbami natoľko, že si ju pozvali na finále PORTY do Ústí nad Labem. Víťaznú skupinu BPT zo Želechovíc nad Dřevnicí si budú môcť vypočuť aj diváci tohtoročnej Drotárie.

Úspešné podujatie vyvrcholilo vo večerných hodinách vystúpením vlaňajšieho víťaza Vrabčiaka, Roba Huleja so skupinou Spod Budína. Toto zoskupenie po úspechu u nás vyhralo aj medzinárodnú súťaž na legendárnom festivale PORTA. Pri zaverečnom oceňovaní mysleli organizátori Moravského vrabca aj na Turzovskú televíziu. Získala Cenu Sympatie za pomoc a propagáciu hudobných pobujatí.

Pre našich divákov pripravujeme zostrih z tohto podujatia.

Výsledky Turzovského vrabčiaka 2012

 

1. miesto                       BPT – Želechovice nad Dřevnicí

2. miesto                       JADA - Martin

3. miesto                       OSUDY - Žilina

Cena primátora mesta: Miroslava Miškechová

Cena sympatie štábu Moravského vrabca:  Štáb TVT

PORTA - postupujúci

Interpretačná súťaž: SHZ NANY, OSUDY

Autorská súťaž – Simona Martausová – Považská  Bystrica,  Kone

Miroslava Miškechová – Považská Bystrica - Teleport